Pro předškoláky

DUHA GRIMMS

Velká duha Grimms je skvělá stavebnice a rozhodně není jen pro malé stavitele. Je dobré koupit tuhle velkou i přes vyšší cenu. Menší varianty nemají zdaleka takovou stabilitu a stavby jsou pak dost omezené. Nosnost jednotlivých oblouků by měla být 100kg (nezkoušeli jsme), takže zlomení asi nehrozí. Jdou z ní stavět mosty, houpačky nebo úžasné věže. Super trénink rovnováhy.

LIDSKÉ TĚLO

Moc hezky udělané lidské tělo pro nejmenší. V jednotlivých vrstvách jsou kosti, orgány, svaly, nahá postava a oblečená postava. Měli holku i kluka. Koupeno v Lidlu

ROK V LESE

Úžasná dětská knížka o lese. V knize je každý měsíc v roce jedna dvoustrana. Na té je pořád stejný kus lesa, ale mění se příroda a zvířata. Na přední a zadní dvoustraně jsou všechna zvířata pojmenovaná a popsaná. Jde ji jen prohlížet, hledat jedno zvíře v průběhu roku nebo vymýšlet různé příběhy.

ABECEDA A ČÍSLA

Dřevěná abeceda a čísla.  Maty z nich skládá řady (nebo komíny). Z písmen zkouší skládat slova, ale to ho moc nebere, ale baví ho z čísel stavět příklady.

LEGO A DUPLO

Pro nás nepostradatelná stavebnice. Vezli jsme ji sebou i do Albánie. Kluky nikdy nebavilo stavět podle návodů, ale vždy z něj dokázali postavit neuvěřitelné stavby. Zábava na dlouhé hodiny zaručena.

VÁLEČKY

Maty z nich nejraději dělá komínky. Většinou se ale snaží vytvořit různé komínky tak, aby byly stejně vysoké. Super na porovnávání nebo počítání. Jsou od Amatérské dřevěné hračky a pomůcky / Montessori (Jan Cienciala), najdete ho na FB.

JARO, LÉTO, PODZIM, ZIMA, NOC

Úplně neuvěřitelné knížky, plné děje a tajemných příběhů bez textu. Maty si je rád prohlíží sám, ale nejradši je, když společně vybereme jednu postavu a vymýšlíme nějaký příběh. Super pro dětskou fantazii a pro tu naší dospěláckou taky.

ZATLOUKÁNÍ HŘEBÍČKŮ

POZOR není pro mrňousky, jsou v tom malinkatý hřebíčky. Takže spíš pro předškoláky. Maty zatlouká pořád dokola, a kromě toho, že trénuje jemnou motoriku, tak ho to ještě obrovsky baví.

FERDŮV SLABIKÁŘ

Známý slabikář s obrázky Ondřeje Sekory. Nějak nevím, co bych o něm víc řekla. Matyho baví.

DEŠŤOVÁ HŮL

Hudební nástroj nebo hračka? Přesýpání kuliček je uklidňující. Jde jimi jakkoli rachtat (to už tak uklidňující není). Není to hračka, s kterou by si hrál pořád, ale i tak má své místo.

PRACOVNÍ SEŠITY TAKTIK

Tak tik má i pracovní sešity pro předškolní děti. Jde o trénink grafomotoriky a přípravu na psaní, orientaci a pozornost a základy počítání. Jsou to dvě řady. Jedna je pro děti od 4 let, ta druhá pro děti od 5 let.

PRACOVNÍ SEŠITY Z LIDLU

V Lidlu mají čas od času různé pracovní sešity pro předškoláky. Výhodou je vždy super cena. Často jsou se samolepkama...