Pomůcky

MIKROSKOP

V našem případě Levenhuk  rainbow D50L. Jde o studentský mikroskop, u kterého jsme byli spokojení s poměrem cena/výkon. Na věci, které pozorují děti v rámci základní školy je super. V balení je několik sklíček s připraveným materiálem na sledování. 

LUPA

Dá se říct obyčejná lupa. Já jsem její funkci dlouho podceňovala, ale kluci mi ukázali kouzelný svět pod lupou. Jednou z výhod je, že jí můžete vzít kamkoliv s sebou, a taky jde sledovat i živé živočichy. Kluky ohromě baví porovnávat co je vidět pouhým okem, o co víc je vidět lupou a pak ještě víc mikroskopem.

LAMINOVAČKA A ŘEZAČKA

Super vybavení, bez kterého bych se neobešla. I kluci rádi vytvářejí laminované projekty. Používám je i při výrobě různých pomůcek, protože po zalaminování jsou téměř nesmrtelné... Obojí jsem pořídila v Lidlu.

DALEKOHLED OLYMPUS

Olympus 10 x 50 DPS I. Na každý výlet s sebou vozíme dalekohled. Jakýkoliv výstup tak získává dalších 100 bodů. Je fajn, když se můžete po kraji rozhlédnout. Tímhle dalekohledem jde pozorovat i měsíc nebo planety. 

ELEKTRONICKÁ STAVEBNICE BOFFIN

Super elektronická stavebnice, která funguje na principu druků. Podle velikosti stavebnice jde stavět různě velké a složité okruhy. Ty jednodušší zvládá postavit i Maty. Obrovskou výhodou je, že jde dokupovat a také koupit jednotlivé díly...