Knížky pro vás

RODIČOVSTVÍ A VÝCHOVA

Tohle jsou tři knihy, které mi pomohly v mém přístupu ke klukům a asi i k tomu, že jsem se nezbláznila. Podle mě neexistují universální rady nebo universální přístupy k tomu, jak vychovávat dítě. Každé dítě je jiné, každé je originál. Mohla bych o tom napsat román... Máme čtyři kluky a každý z nich potřebuje úúúúplně jiný přístup a to nejen ve výchově, ale třeba i v učení.

INDIGOVÉ DĚTI

Je jedno, jestli jim říkáme indigové, ale dnešní děti jsou prostě jiné než my. Rodí se do úplně jiné doby a vnímají věci jinak. V těchto knížkách jsem dostala odpovědi na spoustu svých otázek ohledně přístupu ke klukům.

JARDA DUŠEK

Jarda Dušek je můj oblíbenec a s jeho názory odjakživa souzním. Tohle je knížka plná moudrých vět a úžasného pohledu na svět. 

DON MIGUEL RUIZ

Čtyři dohody, Pátá dohoda a Láska, vztahy a přátelství jsou skvělé knihy o uvědomění si různých vzorců, které v sobě neseme. Je milion věcí, které děláme nebo říkáme, a které vůbec nedávají smysl. Jen jsme je prostě zdědili... Čtyři dohody a Pátá dohoda jsou zároveň úžasná představení Jardy Duška. Hodně změnily můj přístup k výchově kluků... A myslím, že nám to fakt pomohlo.

MONTESSORI

Nejedeme doma podle jednoho směru, tedy ani čistě montessori, ale baví mě si z různých směrů brát to, co se mi líbí a co nás baví. V téhle knížce najdete spoustu různých tipů na pomůcky, které jsou moc prima.

PETER WOHLLEBEN

Úžasné knížky o přírodě, lese, stromech a zvířatech. Neuvěřitelný pohled na svět kolem nás. Po přečtení už nikdy nebude les stejný jako před tím...

VERONIKA HURDOVÁ - KRKAČÍ MATKA

Pokud mám uvést knížky, které změnily můj pohled na svět, tak musím napsat i knihu Moje milá smrti. Nevím, co bych napsala, prostě si jí člověk musí přečíst. Je silná a úžasná.

MALÝ PRINC

Malý princ je moje veliká láska a čtu ho vždycky, když je mi smutno. Možná proto, že ho klukům čteme od malinka před spaním, tak ho mají také rádi. Je v ní tolik moudrosti...