Hry

UBONGO

Super logická hra. Jde o skládání tvarů na základní kartu. Výborné je, že na jedné kartě jsou dvě obtížnosti a tak můžou hrát velký a malý spolu a vůbec to nevadí.

ČLOBRDO

Nestárnoucí klasika. Super na procvičení počítání, strategii a trpělivost (hlavně u rodičů)

CARCASSONNE

Taky hodně známá hra. Logika a strategie i pro docela malé. Junior jsme nikdy nepoužívali, s dopomocí kluci zvládli rovnou klasiku.

SCRABBLE

Taky klasika, pomáhá rozvíjet slovní zásobu a práci s písmeny. Písmenka jsme používali i na skládání slov a vět, ať už na desku nebo jen na stůl...

SCRABBLE JUNIOR

Dětská varianta scrabble, dobrá při učení písmenek a skládání prvních slov. Na jedné straně jsou slova daná, na druhé je volný herní plán pro tvoření slov.

DOBBLE

Super jednoduchá hra v pohledné plechovce. Malá, skladná, všude se vejde sebou. Principem je hledání dvou stejných obrázků v různých variacích. Zvládají to už mrňata, navíc jde koupit různé varianty. Od klasiky, přes písmena, čísla, cars nebo frozen až po barvy.

GRABOLO

Super jednoduchá hra v pohledné plechovce stejně jako dobble. Malá, skladná, všude se vejde sebou. Hází se kostkama - barva a číslo, úkolem je jako první najít správnou kartu na stole nebo určit, kdo ji má. Jsou dvě varianty s čísly pro "starší" děti a se zvířátky pro mrňousky.

RAMSES II

Super deskovka, která předčila moje očekávání. Hledají se poklady schované pod pyramidami. Jde o paměť a prostorovou orientaci. První hra je v pohodě, ale s každou další hrou je to těžší a těžší, protože poloha pokladů se pokaždé mění. Hra trvá asi půl hodiny, takže super.

STORY CUBES

Nevěřila bych kolik srandy může být s pár kostkama. Principem je vymyslet příběh podle symbolů, které hodíme na kostkách. Fantazii se meze nekladou 😉

BANG

Strategická karetní hra. Zpočátku vypadají pravidla komplikovaně, ale není to těžké. Nevýhodou této hry je, že je potřeba alespoň pět hráčů, aby hra měla smysl. Naopak výhodou je, že při zakoupení rozšíření může hrát klidně i deset lidí (což třeba u prší moc nejde). Hra je na motivy divokého západu.

UNO

Variace na prší. Nejdřív mi to přišlo jako zbytečnost. Výhodou je víc karet, takže může hrát víc dětí. Navíc jsem zjistila, že je to daleko snazší pro hraní pro Matyho. V prší se mu jednotlivé karty pletly, tady s tím nemá problém.

3D BLUDIŠTĚ

3D bludiště od firmy perplexus. Super dárek pro jakkoliv starého človíčka. Dají se koupit různé stupně obtížnosti. Některé jsou barevné, jiné ne. Já sama nad tím dokážu klidně sedět hodinu. Přestože už ho máme rok, tak jsem stále nedojela od startu k cíli...